Mini Biography
| Name | Brandon Hartson |
|---|---|
| Date of Birth | October 03, 1989 |
| Profession | Football Long Snapper |
| Net Worth | $1.5 Million |
Brandon Hartson is a popular Football Long Snapper. He was born in Houston, United States on October 03, 1989. Want to more about him? In this article, we covered Brandon Hartson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Brandon Hartson.
Table of Contents (Quick Links)
Brandon Hartson Biography
Do you wanna know Brandon Hartson's full Biodata? Brandon Hartson is a Football Long Snapper. He was born in Houston on October 03, 1989. He is 34 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Brandon Hartson |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Oct-1989 |
| Age in 2024 | 34 |
| Birth Place | Houston |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.91 m |
| Weight | 107 KG |
| Profession | Football Long Snapper |
Brandon Hartson Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Brandon Hartson? What is the income source of Brandon Hartson? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Brandon Hartson?As of 2024, the current net worth of Brandon Hartson is $1.5 Million.
Brandon Hartson Age, and Birthday Info 2024
Brandon Hartson's Birthday Countdown
Brandon Hartson's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Brandon Hartson? In this section, we will talk about Brandon Hartson's age, and birthday-related info. Brandon Hartson's actual age is 34, and birthday is on 3-Oct-1989. When is Brandon Hartson's next birthday? The next birthday of Brandon Hartson is on 03 October, 2024.
| Birthday | 3-Oct-1989 |
|---|---|
| Name of the Day | Tuesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Libra |
| Next Birthday | 03 October, 2024 |
| Age in 2024 | 34 years |
| Place of Birth | Houston |
| Country of Birth | United States |
Brandon Hartson's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Brandon Hartson? The physical condition of Brandon Hartson is good. How tall is Brandon Hartson? Want to know Brandon Hartson's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.91 m., and weight is 107.
- Brandon Hartson's Height: 1.91 m.
- Brandon Hartson's Weight: 107 Kilograms
In the below table, you will find the height of Brandon Hartson in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.91 m. | |
| Weight | In Pound: 235.94 lbs |
| In KG: 107 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Brandon Hartson Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Brandon Hartson is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Brandon Hartson? In this section, we will talk about Brandon Hartson's personal life, life story. As you are curious to know about Brandon Hartson. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Brandon Hartson Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Brandon Hartson? In this table, we added the education information of Brandon Hartson. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Brandon Hartson. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Brandon Hartson
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Brandon Hartson.
- What is the Net Worth of Brandon Hartson?
The Net Worth of Brandon Hartson is $1.5 Million.
- What is the Height of Brandon Hartson?
The height of Brandon Hartson is 1.91.
- Where is the birthplace of Brandon Hartson?
The birthplace of Brandon Hartson is Houston.
- What is the Date of Birth of Brandon Hartson?
The birthday of Brandon Hartson is on 3-Oct-1989.
- Is Brandon Hartson Married?
The marital status of Brandon Hartson is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Brandon Hartson's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Brandon Hartson. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Brandon Hartson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Brandon Hartson. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.