Mini Biography
| Name | Carlos Parra Aranzo |
|---|---|
| Date of Birth | February 18, 1996 |
| Profession | Spanish footballer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Carlos Parra Aranzo is a Spanish footballer. He was born in Madrid on February 18, 1996. Want to more about him? In this article, we covered Carlos Parra Aranzo's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Carlos Parra Aranzo.
Table of Contents (Quick Links)
Carlos Parra Aranzo Biography
Do you wanna know Carlos Parra Aranzo's full Biodata? Carlos Parra Aranzo is a Spanish footballer. He was born in Madrid on February 18, 1996. He is 27 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Carlos Parra Aranzo |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 18-Feb-1996 |
| Age in 2024 | 27 |
| Birth Place | Madrid |
| Country | Spain |
| Nationality | Spanish |
| Height | 1.7 m |
| Weight | 64 KG |
| Profession | Spanish footballer |
Carlos Parra Aranzo Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Carlos Parra Aranzo? What is the income source of Carlos Parra Aranzo? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Carlos Parra Aranzo?As of 2024, the current net worth of Carlos Parra Aranzo is $1.5 Million.
Carlos Parra Aranzo Age, and Birthday Info 2024
Carlos Parra Aranzo's Birthday Countdown
Carlos Parra Aranzo's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Carlos Parra Aranzo? In this section, we will talk about Carlos Parra Aranzo's age, and birthday-related info. Carlos Parra Aranzo's actual age is 27, and birthday is on 18-Feb-1996. When is Carlos Parra Aranzo's next birthday? The next birthday of Carlos Parra Aranzo is on 18 February, 2024.
| Birthday | 18-Feb-1996 |
|---|---|
| Name of the Day | Sunday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 18 February, 2024 |
| Age in 2024 | 27 years |
| Place of Birth | Madrid |
| Country of Birth | Spain |
Carlos Parra Aranzo's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Carlos Parra Aranzo? The physical condition of Carlos Parra Aranzo is good. How tall is Carlos Parra Aranzo? Want to know Carlos Parra Aranzo's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is 64.
- Carlos Parra Aranzo's Height: 1.7 m.
- Carlos Parra Aranzo's Weight: 64 Kilograms
In the below table, you will find the height of Carlos Parra Aranzo in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: 141.12 lbs |
| In KG: 64 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Carlos Parra Aranzo Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Carlos Parra Aranzo is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Carlos Parra Aranzo? In this section, we will talk about Carlos Parra Aranzo's personal life, life story. As you are curious to know about Carlos Parra Aranzo. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Carlos Parra Aranzo Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Carlos Parra Aranzo? In this table, we added the education information of Carlos Parra Aranzo. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Carlos Parra Aranzo. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Carlos Parra Aranzo
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Carlos Parra Aranzo.
- What is the Net Worth of Carlos Parra Aranzo?
The Net Worth of Carlos Parra Aranzo is $1.5 Million.
- What is the Height of Carlos Parra Aranzo?
The height of Carlos Parra Aranzo is 1.7.
- Where is the birthplace of Carlos Parra Aranzo?
The birthplace of Carlos Parra Aranzo is Madrid.
- What is the Date of Birth of Carlos Parra Aranzo?
The birthday of Carlos Parra Aranzo is on 18-Feb-1996.
- Is Carlos Parra Aranzo Married?
The marital status of Carlos Parra Aranzo is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Carlos Parra Aranzo's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Carlos Parra Aranzo. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Carlos Parra Aranzo's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Carlos Parra Aranzo. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.