Mini Biography
| Name | Charles Keating III |
|---|---|
| Date of Birth | August 20, 1955 |
| Profession | Swimmer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Charles Keating III is a renowned Swimmer. He was born in Cincinnati, United States on August 20, 1955. You might be interested to know more about Charles Keating III. So, in this article, we discussed all information about Charles Keating III's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Charles Keating III.
Table of Contents (Quick Links)
Charles Keating III Biography
Do you wanna know Charles Keating III's full Biodata? Charles Keating III is a Swimmer. He was born in Cincinnati on August 20, 1955. He is 68 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Charles Keating III |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 20-Aug-1955 |
| Age in 2024 | 68 |
| Birth Place | Cincinnati |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 81 KG |
| Profession | Swimmer |
Charles Keating III Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Charles Keating III? What is the income source of Charles Keating III? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Charles Keating III?As of 2024, the current net worth of Charles Keating III is $1.5 Million.
Charles Keating III Age, and Birthday Info 2024
Charles Keating III's Birthday Countdown
Charles Keating III's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Charles Keating III? In this section, we will talk about Charles Keating III's age, and birthday-related info. Charles Keating III's actual age is 68, and birthday is on 20-Aug-1955. When is Charles Keating III's next birthday? The next birthday of Charles Keating III is on 20 August, 2024.
| Birthday | 20-Aug-1955 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 20 August, 2024 |
| Age in 2024 | 68 years |
| Place of Birth | Cincinnati |
| Country of Birth | United States |
Charles Keating III's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Charles Keating III? The physical condition of Charles Keating III is good. How tall is Charles Keating III? Want to know Charles Keating III's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 81.
- Charles Keating III's Height: 1.85 m.
- Charles Keating III's Weight: 81 Kilograms
In the below table, you will find the height of Charles Keating III in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 178.61 lbs |
| In KG: 81 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Charles Keating III Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Charles Keating III is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Charles Keating III? In this section, we will talk about Charles Keating III's personal life, life story. As you are curious to know about Charles Keating III. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Charles Keating III Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Charles Keating III? In this table, we added the education information of Charles Keating III. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Charles Keating III. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Charles Keating III
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Charles Keating III.
- What is the Net Worth of Charles Keating III?
The Net Worth of Charles Keating III is $1.5 Million.
- What is the Height of Charles Keating III?
The height of Charles Keating III is 1.85.
- Where is the birthplace of Charles Keating III?
The birthplace of Charles Keating III is Cincinnati.
- What is the Date of Birth of Charles Keating III?
The birthday of Charles Keating III is on 20-Aug-1955.
- Is Charles Keating III Married?
The marital status of Charles Keating III is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Charles Keating III's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Charles Keating III. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Charles Keating III's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Charles Keating III. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.