Mini Biography
| Name | Chase Wright |
|---|---|
| Date of Birth | June 16, 1989 |
| Profession | Musical Artist |
| Net Worth | $1.5 Million |
Chase Wright is a Musical Artist. He was born in Muncie on June 16, 1989. Want to more about him? In this article, we covered Chase Wright's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Chase Wright.
Table of Contents (Quick Links)
Chase Wright Biography
Do you wanna know Chase Wright's full Biodata? Chase Wright is a Musical Artist. He was born in Muncie on June 16, 1989. He is 34 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Chase Wright |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-Jun-1989 |
| Age in 2024 | 34 |
| Birth Place | Muncie |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 75 KG |
| Profession | Musical Artist |
Chase Wright Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Chase Wright? What is the income source of Chase Wright? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Chase Wright?As of 2024, the current net worth of Chase Wright is $1.5 Million.
Chase Wright Age, and Birthday Info 2024
Chase Wright's Birthday Countdown
Chase Wright's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Chase Wright? In this section, we will talk about Chase Wright's age, and birthday-related info. Chase Wright's actual age is 34, and birthday is on 16-Jun-1989. When is Chase Wright's next birthday? The next birthday of Chase Wright is on 16 June, 2024.
| Birthday | 16-Jun-1989 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 16 June, 2024 |
| Age in 2024 | 34 years |
| Place of Birth | Muncie |
| Country of Birth | United States |
Chase Wright's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Chase Wright? The physical condition of Chase Wright is good. How tall is Chase Wright? Want to know Chase Wright's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 75.
- Chase Wright's Height: 1.78 m.
- Chase Wright's Weight: 75 Kilograms
In the below table, you will find the height of Chase Wright in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 165.38 lbs |
| In KG: 75 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Chase Wright Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Chase Wright is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Chase Wright? In this section, we will talk about Chase Wright's personal life, life story. As you are curious to know about Chase Wright. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Chase Wright Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Chase Wright? In this table, we added the education information of Chase Wright. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Chase Wright. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Chase Wright
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Chase Wright.
- What is the Net Worth of Chase Wright?
The Net Worth of Chase Wright is $1.5 Million.
- What is the Height of Chase Wright?
The height of Chase Wright is 1.78.
- Where is the birthplace of Chase Wright?
The birthplace of Chase Wright is Muncie.
- What is the Date of Birth of Chase Wright?
The birthday of Chase Wright is on 16-Jun-1989.
- Is Chase Wright Married?
The marital status of Chase Wright is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Chase Wright's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Chase Wright. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Chase Wright's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Chase Wright. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.