Mini Biography
| Name | Chris Cole |
|---|---|
| Date of Birth | March 10, 1982 |
| Profession | Skateboarder |
| Net Worth | $1.5 Million |
Chris Cole is a Skateboarder who was born on March 10, 1982 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Chris Cole's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Chris Cole.
Table of Contents (Quick Links)
Chris Cole Biography
Do you wanna know Chris Cole's full Biodata? Chris Cole is a Skateboarder. He was born in Statesville on March 10, 1982. He is 41 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Chris Cole |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 10-Mar-1982 |
| Age in 2024 | 41 |
| Birth Place | Statesville |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 82 KG |
| Profession | Skateboarder |
Chris Cole Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Chris Cole? What is the income source of Chris Cole? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Chris Cole?As of 2024, the current net worth of Chris Cole is $1.5 Million.
Chris Cole Age, and Birthday Info 2024
Chris Cole's Birthday Countdown
Chris Cole's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Chris Cole? In this section, we will talk about Chris Cole's age, and birthday-related info. Chris Cole's actual age is 41, and birthday is on 10-Mar-1982. When is Chris Cole's next birthday? The next birthday of Chris Cole is on 10 March, 2024.
| Birthday | 10-Mar-1982 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Pisces |
| Next Birthday | 10 March, 2024 |
| Age in 2024 | 41 years |
| Place of Birth | Statesville |
| Country of Birth | United States |
Chris Cole's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Chris Cole? The physical condition of Chris Cole is good. How tall is Chris Cole? Want to know Chris Cole's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 82.
- Chris Cole's Height: 1.85 m.
- Chris Cole's Weight: 82 Kilograms
In the below table, you will find the height of Chris Cole in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 180.81 lbs |
| In KG: 82 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Chris Cole Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Chris Cole is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Chris Cole? In this section, we will talk about Chris Cole's personal life, life story. As you are curious to know about Chris Cole. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Chris Cole Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Chris Cole? In this table, we added the education information of Chris Cole. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Chris Cole. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Chris Cole
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Chris Cole.
- What is the Net Worth of Chris Cole?
The Net Worth of Chris Cole is $1.5 Million.
- What is the Height of Chris Cole?
The height of Chris Cole is 1.85.
- Where is the birthplace of Chris Cole?
The birthplace of Chris Cole is Statesville.
- What is the Date of Birth of Chris Cole?
The birthday of Chris Cole is on 10-Mar-1982.
- Is Chris Cole Married?
The marital status of Chris Cole is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Chris Cole's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Chris Cole. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Chris Cole's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Chris Cole. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.