Mini Biography
| Name | Cliff Harris |
|---|---|
| Date of Birth | December 12, 1990 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Cliff Harris is a famous American Football Player. He was born in Fresno, United States on December 12, 1990. Want to more about him? In this article, we covered Cliff Harris's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Cliff Harris.
Table of Contents (Quick Links)
Cliff Harris Biography
Do you wanna know Cliff Harris's full Biodata? Cliff Harris is an American Football Player. He was born in Fresno on December 12, 1990. He is 33 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Cliff Harris |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 12-Dec-1990 |
| Age in 2024 | 33 |
| Birth Place | Fresno |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 81 KG |
| Profession | American Football Player |
Cliff Harris Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Cliff Harris? What is the income source of Cliff Harris? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Cliff Harris?As of 2024, the current net worth of Cliff Harris is $1.5 Million.
Cliff Harris Age, and Birthday Info 2024
Cliff Harris's Birthday Countdown
Cliff Harris's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Cliff Harris? In this section, we will talk about Cliff Harris's age, and birthday-related info. Cliff Harris's actual age is 33, and birthday is on 12-Dec-1990. When is Cliff Harris's next birthday? The next birthday of Cliff Harris is on 12 December, 2024.
| Birthday | 12-Dec-1990 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Sagittarius |
| Next Birthday | 12 December, 2024 |
| Age in 2024 | 33 years |
| Place of Birth | Fresno |
| Country of Birth | United States |
Cliff Harris's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Cliff Harris? The physical condition of Cliff Harris is good. How tall is Cliff Harris? Want to know Cliff Harris's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 81.
- Cliff Harris's Height: 1.85 m.
- Cliff Harris's Weight: 81 Kilograms
In the below table, you will find the height of Cliff Harris in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 178.61 lbs |
| In KG: 81 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Cliff Harris Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Cliff Harris is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Cliff Harris? In this section, we will talk about Cliff Harris's personal life, life story. As you are curious to know about Cliff Harris. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Karen Harris |
| Marriage Date | |
| Children |
Cliff Harris Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Cliff Harris? In this table, we added the education information of Cliff Harris. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Cliff Harris. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Cliff Harris
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Cliff Harris.
- What is the Net Worth of Cliff Harris?
The Net Worth of Cliff Harris is $1.5 Million.
- What is the Height of Cliff Harris?
The height of Cliff Harris is 1.85.
- Where is the birthplace of Cliff Harris?
The birthplace of Cliff Harris is Fresno.
- What is the Date of Birth of Cliff Harris?
The birthday of Cliff Harris is on 12-Dec-1990.
- Is Cliff Harris Married?
The marital status of Cliff Harris is: Married
Conclusion
So that's all we have about Cliff Harris's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Cliff Harris. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Cliff Harris's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Cliff Harris. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.