Mini Biography
| Name | D. J. Thompson |
|---|---|
| Date of Birth | May 02, 1985 |
| Profession | Basketball Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
D. J. Thompson is a Basketball Player. He was born in Raleigh on May 02, 1985. You might be interested to know more about D. J. Thompson. So, in this article, we discussed all information about D. J. Thompson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about D. J. Thompson.
Table of Contents (Quick Links)
D. J. Thompson Biography
Do you wanna know D. J. Thompson's full Biodata? D. J. Thompson is a Basketball Player. He was born in Raleigh on May 02, 1985. He is 38 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | D. J. Thompson |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 2-May-1985 |
| Age in 2024 | 38 |
| Birth Place | Raleigh |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.73 m |
| Weight | 77 KG |
| Profession | Basketball Player |
D. J. Thompson Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of D. J. Thompson? What is the income source of D. J. Thompson? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of D. J. Thompson?As of 2024, the current net worth of D. J. Thompson is $1.5 Million.
D. J. Thompson Age, and Birthday Info 2024
D. J. Thompson's Birthday Countdown
D. J. Thompson's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is D. J. Thompson? In this section, we will talk about D. J. Thompson's age, and birthday-related info. D. J. Thompson's actual age is 38, and birthday is on 2-May-1985. When is D. J. Thompson's next birthday? The next birthday of D. J. Thompson is on 02 May, 2024.
| Birthday | 2-May-1985 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 02 May, 2024 |
| Age in 2024 | 38 years |
| Place of Birth | Raleigh |
| Country of Birth | United States |
D. J. Thompson's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of D. J. Thompson? The physical condition of D. J. Thompson is good. How tall is D. J. Thompson? Want to know D. J. Thompson's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.73 m., and weight is 77.
- D. J. Thompson's Height: 1.73 m.
- D. J. Thompson's Weight: 77 Kilograms
In the below table, you will find the height of D. J. Thompson in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'8" |
|---|---|
| In Meters: 1.73 m. | |
| Weight | In Pound: 169.78 lbs |
| In KG: 77 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
D. J. Thompson Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether D. J. Thompson is married or unmarried? Who is the Girlfriend of D. J. Thompson? In this section, we will talk about D. J. Thompson's personal life, life story. As you are curious to know about D. J. Thompson. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
D. J. Thompson Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of D. J. Thompson? In this table, we added the education information of D. J. Thompson. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of D. J. Thompson. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about D. J. Thompson
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about D. J. Thompson.
- What is the Net Worth of D. J. Thompson?
The Net Worth of D. J. Thompson is $1.5 Million.
- What is the Height of D. J. Thompson?
The height of D. J. Thompson is 1.73.
- Where is the birthplace of D. J. Thompson?
The birthplace of D. J. Thompson is Raleigh.
- What is the Date of Birth of D. J. Thompson?
The birthday of D. J. Thompson is on 2-May-1985.
- Is D. J. Thompson Married?
The marital status of D. J. Thompson is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about D. J. Thompson's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about D. J. Thompson. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about D. J. Thompson's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of D. J. Thompson. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.