Mini Biography
| Name | David Greene |
|---|---|
| Date of Birth | June 22, 1982 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
David Greene is an American Football Player. He was born in Snellville on June 22, 1982. Want to more about him? In this article, we covered David Greene's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is David Greene.
Table of Contents (Quick Links)
David Greene Biography
Do you wanna know David Greene's full Biodata? David Greene is an American Football Player. He was born in Snellville on June 22, 1982. He is 41 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | David Greene |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 22-Jun-1982 |
| Age in 2024 | 41 |
| Birth Place | Snellville |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.91 m |
| Weight | 102 KG |
| Profession | American Football Player |
David Greene Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of David Greene? What is the income source of David Greene? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of David Greene?As of 2024, the current net worth of David Greene is $1.5 Million.
David Greene Age, and Birthday Info 2024
David Greene's Birthday Countdown
David Greene's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is David Greene? In this section, we will talk about David Greene's age, and birthday-related info. David Greene's actual age is 41, and birthday is on 22-Jun-1982. When is David Greene's next birthday? The next birthday of David Greene is on 22 June, 2024.
| Birthday | 22-Jun-1982 |
|---|---|
| Name of the Day | Tuesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 22 June, 2024 |
| Age in 2024 | 41 years |
| Place of Birth | Snellville |
| Country of Birth | United States |
David Greene's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of David Greene? The physical condition of David Greene is good. How tall is David Greene? Want to know David Greene's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.91 m., and weight is 102.
- David Greene's Height: 1.91 m.
- David Greene's Weight: 102 Kilograms
In the below table, you will find the height of David Greene in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'3" |
|---|---|
| In Meters: 1.91 m. | |
| Weight | In Pound: 224.91 lbs |
| In KG: 102 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
David Greene Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether David Greene is married or unmarried? Who is the Girlfriend of David Greene? In this section, we will talk about David Greene's personal life, life story. As you are curious to know about David Greene. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Veronica Clark Greene |
| Marriage Date | |
| Children |
David Greene Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of David Greene? In this table, we added the education information of David Greene. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of David Greene. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about David Greene
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about David Greene.
- What is the Net Worth of David Greene?
The Net Worth of David Greene is $1.5 Million.
- What is the Height of David Greene?
The height of David Greene is 1.91.
- Where is the birthplace of David Greene?
The birthplace of David Greene is Snellville.
- What is the Date of Birth of David Greene?
The birthday of David Greene is on 22-Jun-1982.
- Is David Greene Married?
The marital status of David Greene is: Married
Conclusion
So that's all we have about David Greene's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about David Greene. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about David Greene's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of David Greene. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.