Mini Biography
| Name | Josephus Lyles |
|---|---|
| Date of Birth | July 22, 1998 |
| Profession | Sprinter |
| Net Worth | $1.5 Million |
Josephus Lyles is a Sprinter who was born on July 22, 1998 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Josephus Lyles's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Josephus Lyles.
Table of Contents (Quick Links)
Josephus Lyles Biography
Do you wanna know Josephus Lyles's full Biodata? Josephus Lyles is a Sprinter. He was born in Gainesville on July 22, 1998. He is 25 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Josephus Lyles |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 22-Jul-1998 |
| Age in 2024 | 25 |
| Birth Place | Gainesville |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 83 KG |
| Profession | Sprinter |
Josephus Lyles Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Josephus Lyles? What is the income source of Josephus Lyles? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Josephus Lyles?As of 2024, the current net worth of Josephus Lyles is $1.5 Million.
Josephus Lyles Age, and Birthday Info 2024
Josephus Lyles's Birthday Countdown
Josephus Lyles's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Josephus Lyles? In this section, we will talk about Josephus Lyles's age, and birthday-related info. Josephus Lyles's actual age is 25, and birthday is on 22-Jul-1998. When is Josephus Lyles's next birthday? The next birthday of Josephus Lyles is on 22 July, 2024.
| Birthday | 22-Jul-1998 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Cancer |
| Next Birthday | 22 July, 2024 |
| Age in 2024 | 25 years |
| Place of Birth | Gainesville |
| Country of Birth | United States |
Josephus Lyles's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Josephus Lyles? The physical condition of Josephus Lyles is good. How tall is Josephus Lyles? Want to know Josephus Lyles's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 83.
- Josephus Lyles's Height: 1.88 m.
- Josephus Lyles's Weight: 83 Kilograms
In the below table, you will find the height of Josephus Lyles in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 183.02 lbs |
| In KG: 83 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Josephus Lyles Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Josephus Lyles is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Josephus Lyles? In this section, we will talk about Josephus Lyles's personal life, life story. As you are curious to know about Josephus Lyles. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Josephus Lyles Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Josephus Lyles? In this table, we added the education information of Josephus Lyles. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Josephus Lyles. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Josephus Lyles
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Josephus Lyles.
- What is the Net Worth of Josephus Lyles?
The Net Worth of Josephus Lyles is $1.5 Million.
- What is the Height of Josephus Lyles?
The height of Josephus Lyles is 1.88.
- Where is the birthplace of Josephus Lyles?
The birthplace of Josephus Lyles is Gainesville.
- What is the Date of Birth of Josephus Lyles?
The birthday of Josephus Lyles is on 22-Jul-1998.
- Is Josephus Lyles Married?
The marital status of Josephus Lyles is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Josephus Lyles's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Josephus Lyles. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Josephus Lyles's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Josephus Lyles. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.