Mini Biography
| Name | Keith Thibodeaux |
|---|---|
| Date of Birth | May 16, 1974 |
| Profession | Child Actor |
| Net Worth | $1.5 Million |
Keith Thibodeaux is a Child Actor. He was born in Opelousas on May 16, 1974. Want to more about him? In this article, we covered Keith Thibodeaux's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Keith Thibodeaux Biography
Do you wanna know Keith Thibodeaux's full Biodata? Keith Thibodeaux is a Child Actor. He was born in Opelousas on May 16, 1974. He is 49 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Keith Thibodeaux |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-May-1974 |
| Age in 2024 | 49 |
| Birth Place | Opelousas |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 85 KG |
| Profession | Child Actor |
Keith Thibodeaux Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Keith Thibodeaux? What is the income source of Keith Thibodeaux? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Keith Thibodeaux?As of 2024, the current net worth of Keith Thibodeaux is $1.5 Million.
Keith Thibodeaux Age, and Birthday Info 2024
Keith Thibodeaux's Birthday Countdown
Keith Thibodeaux's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Keith Thibodeaux? In this section, we will talk about Keith Thibodeaux's age, and birthday-related info. Keith Thibodeaux's actual age is 49, and birthday is on 16-May-1974. When is Keith Thibodeaux's next birthday? The next birthday of Keith Thibodeaux is on 16 May, 2024.
| Birthday | 16-May-1974 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 16 May, 2024 |
| Age in 2024 | 49 years |
| Place of Birth | Opelousas |
| Country of Birth | United States |
Keith Thibodeaux's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Keith Thibodeaux? The physical condition of Keith Thibodeaux is good. How tall is Keith Thibodeaux? Want to know Keith Thibodeaux's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 85.
- Keith Thibodeaux's Height: 1.78 m.
- Keith Thibodeaux's Weight: 85 Kilograms
In the below table, you will find the height of Keith Thibodeaux in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 187.43 lbs |
| In KG: 85 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Keith Thibodeaux Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Keith Thibodeaux is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Keith Thibodeaux? In this section, we will talk about Keith Thibodeaux's personal life, life story. As you are curious to know about Keith Thibodeaux. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Kathy Thibodeaux (m. 1976) |
| Marriage Date | |
| Children | Tara Thibodeaux |
Keith Thibodeaux Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Keith Thibodeaux? In this table, we added the education information of Keith Thibodeaux. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Keith Thibodeaux. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Keith Thibodeaux
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Keith Thibodeaux.
- What is the Net Worth of Keith Thibodeaux?
The Net Worth of Keith Thibodeaux is $1.5 Million.
- What is the Height of Keith Thibodeaux?
The height of Keith Thibodeaux is 1.78.
- Where is the birthplace of Keith Thibodeaux?
The birthplace of Keith Thibodeaux is Opelousas.
- What is the Date of Birth of Keith Thibodeaux?
The birthday of Keith Thibodeaux is on 16-May-1974.
- Is Keith Thibodeaux Married?
The marital status of Keith Thibodeaux is: Married
Conclusion
So that's all we have about Keith Thibodeaux's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Keith Thibodeaux. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Keith Thibodeaux's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Keith Thibodeaux. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.