Mini Biography
| Name | Orlando Franklin |
|---|---|
| Date of Birth | December 16, 1987 |
| Profession | American Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Orlando Franklin is a renowned American Football Player. He was born in Kingston, Canada on December 16, 1987. You might be interested to know more about Orlando Franklin. So, in this article, we discussed all information about Orlando Franklin's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Orlando Franklin Biography
Do you wanna know Orlando Franklin's full Biodata? Orlando Franklin is an American Football Player. He was born in Kingston on December 16, 1987. He is 36 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Orlando Franklin |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-Dec-1987 |
| Age in 2024 | 36 |
| Birth Place | Kingston |
| Country | Canada |
| Nationality | Canadian |
| Height | 2.01 m |
| Weight | 149 KG |
| Profession | American Football Player |
Orlando Franklin Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Orlando Franklin? What is the income source of Orlando Franklin? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Orlando Franklin?As of 2024, the current net worth of Orlando Franklin is $1.5 Million.
Orlando Franklin Age, and Birthday Info 2024
Orlando Franklin's Birthday Countdown
Orlando Franklin's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Orlando Franklin? In this section, we will talk about Orlando Franklin's age, and birthday-related info. Orlando Franklin's actual age is 36, and birthday is on 16-Dec-1987. When is Orlando Franklin's next birthday? The next birthday of Orlando Franklin is on 16 December, 2024.
| Birthday | 16-Dec-1987 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Sagittarius |
| Next Birthday | 16 December, 2024 |
| Age in 2024 | 36 years |
| Place of Birth | Kingston |
| Country of Birth | Canada |
Orlando Franklin's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Orlando Franklin? The physical condition of Orlando Franklin is good. How tall is Orlando Franklin? Want to know Orlando Franklin's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 2.01 m., and weight is 149.
- Orlando Franklin's Height: 2.01 m.
- Orlando Franklin's Weight: 149 Kilograms
In the below table, you will find the height of Orlando Franklin in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'7" |
|---|---|
| In Meters: 2.01 m. | |
| Weight | In Pound: 328.55 lbs |
| In KG: 149 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Orlando Franklin Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Orlando Franklin is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Orlando Franklin? In this section, we will talk about Orlando Franklin's personal life, life story. As you are curious to know about Orlando Franklin. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Orlando Franklin Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Orlando Franklin? In this table, we added the education information of Orlando Franklin. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Orlando Franklin. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Orlando Franklin
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Orlando Franklin.
- What is the Net Worth of Orlando Franklin?
The Net Worth of Orlando Franklin is $1.5 Million.
- What is the Height of Orlando Franklin?
The height of Orlando Franklin is 2.01.
- Where is the birthplace of Orlando Franklin?
The birthplace of Orlando Franklin is Kingston.
- What is the Date of Birth of Orlando Franklin?
The birthday of Orlando Franklin is on 16-Dec-1987.
- Is Orlando Franklin Married?
The marital status of Orlando Franklin is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Orlando Franklin's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Orlando Franklin. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Orlando Franklin's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Orlando Franklin. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.