Mini Biography
| Name | Pat Eilers |
|---|---|
| Date of Birth | September 03, 1966 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Pat Eilers is a renowned Football Player. He was born in So Paulo, Brazil on September 03, 1966. Want to more about him? In this article, we covered Pat Eilers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Pat Eilers.
Table of Contents (Quick Links)
Pat Eilers Biography
Do you wanna know Pat Eilers's full Biodata? Pat Eilers is a Football Player. He was born in So Paulo on September 03, 1966. He is 57 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Pat Eilers |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Sep-1966 |
| Age in 2024 | 57 |
| Birth Place | So Paulo |
| Country | Brazil |
| Nationality | Brazilian |
| Height | 1.8 m |
| Weight | 89 KG |
| Profession | Football Player |
Pat Eilers Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Pat Eilers? What is the income source of Pat Eilers? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Pat Eilers?As of 2024, the current net worth of Pat Eilers is $1.5 Million.
Pat Eilers Age, and Birthday Info 2024
Pat Eilers's Birthday Countdown
Pat Eilers's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Pat Eilers? In this section, we will talk about Pat Eilers's age, and birthday-related info. Pat Eilers's actual age is 57, and birthday is on 3-Sep-1966. When is Pat Eilers's next birthday? The next birthday of Pat Eilers is on 03 September, 2024.
| Birthday | 3-Sep-1966 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 03 September, 2024 |
| Age in 2024 | 57 years |
| Place of Birth | So Paulo |
| Country of Birth | Brazil |
Pat Eilers's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Pat Eilers? The physical condition of Pat Eilers is good. How tall is Pat Eilers? Want to know Pat Eilers's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.8 m., and weight is 89.
- Pat Eilers's Height: 1.8 m.
- Pat Eilers's Weight: 89 Kilograms
In the below table, you will find the height of Pat Eilers in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'11" |
|---|---|
| In Meters: 1.8 m. | |
| Weight | In Pound: 196.25 lbs |
| In KG: 89 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Pat Eilers Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Pat Eilers is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Pat Eilers? In this section, we will talk about Pat Eilers's personal life, life story. As you are curious to know about Pat Eilers. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Jana Eilers |
| Marriage Date | |
| Children |
Pat Eilers Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Pat Eilers? In this table, we added the education information of Pat Eilers. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Pat Eilers. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Pat Eilers
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Pat Eilers.
- What is the Net Worth of Pat Eilers?
The Net Worth of Pat Eilers is $1.5 Million.
- What is the Height of Pat Eilers?
The height of Pat Eilers is 1.8.
- Where is the birthplace of Pat Eilers?
The birthplace of Pat Eilers is So Paulo.
- What is the Date of Birth of Pat Eilers?
The birthday of Pat Eilers is on 3-Sep-1966.
- Is Pat Eilers Married?
The marital status of Pat Eilers is: Married
Conclusion
So that's all we have about Pat Eilers's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Pat Eilers. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Pat Eilers's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Pat Eilers. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.