Mini Biography
| Name | Ricky Riccitelli |
|---|---|
| Date of Birth | February 03, 1995 |
| Profession | Rugby Union Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Ricky Riccitelli is a renowned Rugby Union Player. He was born in Durban, New Zealand on February 03, 1995. You might be interested to know more about Ricky Riccitelli. So, in this article, we discussed all information about Ricky Riccitelli's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Ricky Riccitelli Biography
Do you wanna know Ricky Riccitelli's full Biodata? Ricky Riccitelli is a Rugby Union Player. He was born in Durban on February 03, 1995. He is 28 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Ricky Riccitelli |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 3-Feb-1995 |
| Age in 2024 | 28 |
| Birth Place | Durban |
| Country | New Zealand |
| Nationality | Kiwi |
| Height | 1.78 m |
| Weight | 109 KG |
| Profession | Rugby Union Player |
Ricky Riccitelli Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Ricky Riccitelli? What is the income source of Ricky Riccitelli? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Ricky Riccitelli?As of 2024, the current net worth of Ricky Riccitelli is $1.5 Million.
Ricky Riccitelli Age, and Birthday Info 2024
Ricky Riccitelli's Birthday Countdown
Ricky Riccitelli's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Ricky Riccitelli? In this section, we will talk about Ricky Riccitelli's age, and birthday-related info. Ricky Riccitelli's actual age is 28, and birthday is on 3-Feb-1995. When is Ricky Riccitelli's next birthday? The next birthday of Ricky Riccitelli is on 03 February, 2024.
| Birthday | 3-Feb-1995 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 03 February, 2024 |
| Age in 2024 | 28 years |
| Place of Birth | Durban |
| Country of Birth | New Zealand |
Ricky Riccitelli's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Ricky Riccitelli? The physical condition of Ricky Riccitelli is good. How tall is Ricky Riccitelli? Want to know Ricky Riccitelli's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.78 m., and weight is 109.
- Ricky Riccitelli's Height: 1.78 m.
- Ricky Riccitelli's Weight: 109 Kilograms
In the below table, you will find the height of Ricky Riccitelli in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'10" |
|---|---|
| In Meters: 1.78 m. | |
| Weight | In Pound: 240.34 lbs |
| In KG: 109 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Ricky Riccitelli Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Ricky Riccitelli is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Ricky Riccitelli? In this section, we will talk about Ricky Riccitelli's personal life, life story. As you are curious to know about Ricky Riccitelli. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Ricky Riccitelli Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Ricky Riccitelli? In this table, we added the education information of Ricky Riccitelli. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Ricky Riccitelli. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Ricky Riccitelli
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Ricky Riccitelli.
- What is the Net Worth of Ricky Riccitelli?
The Net Worth of Ricky Riccitelli is $1.5 Million.
- What is the Height of Ricky Riccitelli?
The height of Ricky Riccitelli is 1.78.
- Where is the birthplace of Ricky Riccitelli?
The birthplace of Ricky Riccitelli is Durban.
- What is the Date of Birth of Ricky Riccitelli?
The birthday of Ricky Riccitelli is on 3-Feb-1995.
- Is Ricky Riccitelli Married?
The marital status of Ricky Riccitelli is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Ricky Riccitelli's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Ricky Riccitelli. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Ricky Riccitelli's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Ricky Riccitelli. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.