Mini Biography
| Name | Scout Bassett |
|---|---|
| Date of Birth | August 18, 1988 |
| Profession | Athlete |
| Net Worth | $1.5 Million |
Scout Bassett is a celebrated Athlete. She was born in Nanjing, China on August 18, 1988. You might be interested to know more about Scout Bassett. So, in this article, we discussed all information about Scout Bassett's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Scout Bassett.
Table of Contents (Quick Links)
Scout Bassett Biography
Do you wanna know Scout Bassett's full Biodata? Scout Bassett is an Athlete. She was born in Nanjing on August 18, 1988. She is 35 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Scout Bassett |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 18-Aug-1988 |
| Age in 2024 | 35 |
| Birth Place | Nanjing |
| Country | China |
| Nationality | Chinese |
| Height | 1.45 m |
| Weight | 39 KG |
| Profession | Athlete |
Scout Bassett Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Scout Bassett? What is the income source of Scout Bassett? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Scout Bassett?As of 2024, the current net worth of Scout Bassett is $1.5 Million.
Scout Bassett Age, and Birthday Info 2024
Scout Bassett's Birthday Countdown
Scout Bassett's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Scout Bassett? In this section, we will talk about Scout Bassett's age, and birthday-related info. Scout Bassett's actual age is 35, and birthday is on 18-Aug-1988. When is Scout Bassett's next birthday? The next birthday of Scout Bassett is on 18 August, 2024.
| Birthday | 18-Aug-1988 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 18 August, 2024 |
| Age in 2024 | 35 years |
| Place of Birth | Nanjing |
| Country of Birth | China |
Scout Bassett's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Scout Bassett? The physical condition of Scout Bassett is good. How tall is Scout Bassett? Want to know Scout Bassett's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.45 m., and weight is 39.
- Scout Bassett's Height: 1.45 m.
- Scout Bassett's Weight: 39 Kilograms
In the below table, you will find the height of Scout Bassett in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 4'9" |
|---|---|
| In Meters: 1.45 m. | |
| Weight | In Pound: 86.0 lbs |
| In KG: 39 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Scout Bassett Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Scout Bassett is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Scout Bassett? In this section, we will talk about Scout Bassett's personal life, life story. As you are curious to know about Scout Bassett. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Scout Bassett Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Scout Bassett? In this table, we added the education information of Scout Bassett. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Scout Bassett. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Scout Bassett
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Scout Bassett.
- What is the Net Worth of Scout Bassett?
The Net Worth of Scout Bassett is $1.5 Million.
- What is the Height of Scout Bassett?
The height of Scout Bassett is 1.45.
- Where is the birthplace of Scout Bassett?
The birthplace of Scout Bassett is Nanjing.
- What is the Date of Birth of Scout Bassett?
The birthday of Scout Bassett is on 18-Aug-1988.
- Is Scout Bassett Married?
The marital status of Scout Bassett is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Scout Bassett's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Scout Bassett. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Scout Bassett's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Scout Bassett. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.